Phobos Audio
DSP based Broadcast Audio Processor
Pablo Software Solutions
New DSP based Audio processor for broadcasting. FM, AM, TV or DAB or DRM processing by changing of firmware. Internal digital stereo ecoder, two independent MPX outputs, output for pilot signal (19 kHz), line output.
New firmware with ITU R 412 compatibility is now available and install in all new Trans-DIGI 2007. You can see some screenshots from Power of MPX measurements and spectral mask compatibility on the end of this page. Older Trans-DIGI 2007 and Trans-FM 2005 can be easily upgraded by changing of memories.
AES/EBU digital input (Fs 32 to 48 kHz, SRC on input). Internal Fs 32 kHz. Available with 50 or 75 microsecond preemphasis. RS-232 interface - configuration and adjustments. Configuration software is available for 32 bit WINDOWS (98,ME,2000,XP).

Processor itself works purely mathematically, calculations are made on input samples. New algorithms are used - Bass servo, Bass pre-clipping and exponencial clipping. Internal DSP software can be upgraded very easy.

Processing structure is characterised by two independent levelers, four band limiter and overshot-free FIR clipper (it runs on 256 times Fs). All acoustic band is then divided into five bands (30-150 Hz, 150-600 Hz, 600 Hz-1,7 kHz, 1,7-3,8 kHz a 3,8-15 kHz). All parameters can be adjusted in wide range - result is sound you want, from slightly processed to highly competittive. Excellent peak control prevents overshots and deviation excesses.

On the front panel there is display and keyboard for control and adjustments parameters of processing. The case is made from passive steel CD 5B - result is an excellent electromagnetic compatibility. New front panel has a vinyl plastic surface.
Nový model modulačního procesoru na bázi DSP (Digitálních signálových procesorů) se zabudovaným stereofonním kodérem s FIR filtrací a USB portem pro programování. Změnou firmware je možno provádět procesing pro FM, AM, TV a v budoucnosti i DAB a DRM.

Zcela přepracované algoritmy signálového zpracování zahrnují novinky jako Bass Servo, Bass Pre-clipping a exponenciální limitaci bez finitního bodu. Zabudované inteligentní řízení množství basů a míry jejich neslyšitelného ořezávání přináší silné a výrazné basy bez ovlivnění zbytku spektra, které je reprodukováno s překvapující čistotou a to i v případě silného procesingu.
Nově vytvořené předvolby od výrobce pokrývají široký rozsah možných požadavků na typ procesingu, od klasické hudby až po silné nově vytvořené předvolby které silně využívají inteligenci procesoru v oblasti zpracování basů.

Nový firmware který je nyní k dispozici je kompatibilní s ITU R 412 a je instalován ve všech nových Trans-DIGI 2007. Na konci této stránky jsou obrázky nového softwaru s řízením výkonu MPX (Dolněk 2) a spektrální kompatibilitou s tzv. spektrální maskou (Doplněk 1). Starší Trans-DIGI 2007 a Trans-FM 2005 lze snadno upgradovat výměnou pamětí.
USB a RS 232 port pro spojení s PC. Dva nezávislé MPX výstupy. Linkové vstupy XLR, digitální vstup AES/EBU (vstupní vzorkovací knitočet 32, 44.1 a 48 kHz). Na digitálním vstupu konvertor vzorkovacího kmitočtu a automatická digitální deemfáze (50/15 us nebo CCITT J17). Výstup pilotního signálu (19 kHz), linkový výstup XLR. Standardně se dodává s vysílací preemfází 50 us. Lze dodat i s preemfází 75 us. Všechny procesy na zvukovém signálu jsou realizovány pomocí výpočtů na vzorcích vstupního signálu. Jelikož je celá struktura procesoru definována softwarově, lze provádět efektivní a prakticky neomezené upgrady. Filtrace signálů v clipperu procesoru probíhá na 256 násobku vzorkovacího kmitočtu pomocí FIR struktury. Zaručuje to bezpřekmitový výstupní signál. V navazujícím stereofonním kodéru potom není nutná vstupní filtrace, což zaručuje získání bezpřekmitového MPX signálu.

Procesor používá koncepci se dvěma levelery, která potlačuje na minimum riziko ziskového intermodulačního zkreslení. Pomocí klávesnice a displeje lze provádět kontrolu a nastavování procesoru. Pomocí dodávaného software lze nastavovat všechny parametry procesingu přes RS 232. Nastavovací program je k dispozici ve verzi pro Windows 95,98,2000,NT,XP. Umožňuje ukládat jednotlivá nastavení do předvoleb a rychle je potom vyvolávat. Samozřejmostí jsou i od výrobce dodané nové presety různých nastavení kterých je možno využít pro rychlé uvedení do provozu. Nastavovací rozsah všech parametrů je poměrně široký a umožňuje nastavení od slabě procesovaného, přirozeného zvuku, až po silně konkurenční hutný a "rádiový" zvuk.
Procesor pracuje s dvoupásmovým levelerem (AGC) a čtyřpásmovým limiterem. Celkem je zvukový signál rozdělen do 5 pásem (30-150 Hz, 150-600 Hz, 600 Hz-1,7 kHz, 1,7-3,8 kHz a 3,8-15 kHz).

Zabudovaný stereofonní kodér se vstupní filtrací FIR pracuje na principu časového multiplexu. Mnohofázové přepínání signálů je řízeno mikrokontrolérem běžícím na kmitočtu 19.445 MHz. Kodér obsahuje dva nezávislé výstupy, každý s vlastním výstupním zesilovačem a nezávisle nastavitelnou úrovní. Pro synchronizaci vnějších zařízení je k dispozici i výstup pilotního signálu 19 kHz.

Přední panel zcela nové koncepce je povrchově upraven kvalitní vinylovou fólií s vysokou životností, po okrajích je stříkán kvalitním vypalovacím lakem. Skříň je vyrobena z oceli CD-5B, která zaručuje vysokou elektromagnetickou kompatibilitu.

Compatibility with spectral mask (Annex1):
PC Control Software:

PC control software screenshot/ Ukázka nastavovacího programu pro PC:

Manuál Trans-DIGI 2007 ( tdigi2007.doc, 215 kB )
Trans-DIGI 2007 Manual (tfmdigien.hlp, 212 kB)
index.html
tdg2007.html
tfm2005.html
rds.html
rdsworld.html
miniworld.html
dtl.html
th.html
softdown.html
documents.html
contact.html